Схема обв’язки котла № 2

Підключення твердопаливного котла DTM з баком акумулятором.

Loading...

Система опалення в якій  джерелом тепла використовується твердопаливний котел має велику інертність. Це пов’язано з не можливістю в повній мірі керувати процесом горіння палива як в «Схемі №1». Для мінімізації даного недоліку в системах використовують бак акумулятор, який дозволяє котлу працювати в номінальному режимі. Все зайве тепло приймає на себе бак акумулятор. Давайте розглянемо режими роботи даної схеми.

У представленій схемі є один контур, по якому циркулює теплоносій. Первинний (котельний) контур включає в себе твердопаливний котел, бак – акумулятор тепла і насосно-змішувальний вузол.

Режим циркуляції теплоносія в первинному контурі регулюється насосно-змішувальним блоком і температурою води в зворотному трубопроводі, по якому вода надходить в котел з бака акумулятора тепла.

Режим захисту від низькотемпературної корозії при розпалюванні котла. При розпалюванні котла, за сигналом датчика температури (автоматики DTM), запускається циркуляційний насос блоку змішувача. Клапани блоку направляють циркуляцію теплоносія через блок по малому колу, крім бака теплоаккумулятора. Відбувається швидке нагрівання теплоносія, поверхонь котла і димоходу до робочої температури. Це прискорення сприяє зниженню кількості конденсату, відкладень сажі, смол, що виділяються з палива, зменшує корозію і підвищує ККД котла.

Режим нагріву буферної ємності. Після закінчення розпалювання котла, коли температура циркулюючої по малому колу води підвищиться, клапани блоку змішувача починають включати циркуляцію води через бак теплоаккумулятора.

Підмішування води в зворотному трубопроводі від бака теплоаккумулятора виконується поступово, так, щоб температура води, що подається в котел не знижувалася менше заданої величини (55оС). Після прогріву води на виході з бака акумулятора тепла до заданої температури, підмішування води припиняється і теплоносій повністю циркулює по великому колу – через бак теплоаккумулятора.
Бак акумулятора тепла необхідно розташовувати так, щоб патрубок зворотного трубопроводу бака був трохи вище аналогічного патрубка котла. Таке розташування забезпечить природну циркуляцію теплоносія в контурі котла при зупинці циркуляційного насоса.

Лінія трубопроводу з байпасом (клапаном) повинна знаходиться під лінією з насосом і триходовим клапаном.

На зображенні представлена детальна схема обв’язки твердопаливного котла.

Переваги:

  • Високий ККД;
  • Тривалий термін роботи на одному завантаженні;
  • Безпека роботи при відключенні електрики;
  • Підвищення комфортних умов в будинку, оскільки після згоряння палива система опалення продовжує обігрівати будинок гарячою водою з бака;

Недоліки:

  • Габаритні розміри;
  • Складність управління;
  • Енергозалежність.