Схема обв’язки котла № 3

Підключення твердопаливного котла DTM з мережевим насосом на збільшену витрату гарячої води.

Loading...

У цій схемі обв’язки твердопаливного котла ми розглянемо вже дещо ширше котельний контур. Включимо в нього процес підігріва води на потреби «ГВП» і роботу мережевого насоса системи опалення.

У представленій схемі є три контури по яким циркулює теплоносій.

Контур гарячого водопостачання (ГВП) складається з бойлера непрямого нагріву, триходового електромагнітного клапана і датчика бойлера. Триходовий клапан встановлений на лінії подачі системи опалення і відкритий на циркуляцію через неї. При запиті датчика бойлера він переводиться в положення «на бойлер» і циркуляції здійснюється через змійовик бойлера, що забезпечує нагрів води на потреби «ГВП». Після нагрівання бойлера непрямого нагріву до необхідної температури клапан зайняв свою попередню позицію «на систему опалення».

Первинний (котельний) контур включає в себе твердопаливний котел, бак – акумулятор тепла і насосно-змішувальний вузол.

Вторинний (опалювальний) контур має в своєму складі бак – акумулятор тепла, триходовий клапан «ГВП», циркуляційний насос, гребінка системи опалення.

Режим циркуляції теплоносія в первинному контурі регулюється насосно-змішувальним блоком і температурою води в зворотному трубопроводі. По ньому вода надходить в котел з бака акумулятора тепла.

Режим циркуляції теплоносія у вторинному контурі регулюється насосом і накладним датчиком температури на лінії подачі трубопроводу первинного контуру. За командою датчика, при досягненні заданої температури, насос включається на циркуляцію через систему опалення.

Гребінка системи опалення виконана з поверховою схемою розводки і має можливість відсікання окремо кожного поверху.

Режим захисту від низькотемпературної корозії при розпалюванні котла. При розпалюванні котла, за сигналом датчика температури (автоматики DTM), запускається циркуляційний насос блоку змішувача. Клапани блоку направляють циркуляцію теплоносія через блок по малому колу, крім бака теплоаккумулятора. Відбувається швидке нагрівання теплоносія, поверхонь котла і димоходу до робочої температури. Це прискорення сприяє зниженню кількості конденсату, відкладень сажі, смол, що виділяються з палива, зменшує корозію і підвищує ККД котла.

Режим нагріву теплоаккумулятора. Після закінчення розпалювання котла, коли температура, циркулюючої по малому колу води підвищиться, клапани блоку змішувача починають включати циркуляцію води через бак теплоаккумулятора.

Підмішування води в зворотному трубопроводі від бака теплоаккумулятора виконується поступово, так, щоб температура води, що подається в котел не знижувалася менше заданої величини (55оС).

Після прогріву води на виході з бака акумулятора тепла до заданої температури, підмішування води припиняється і теплоносій повністю циркулює по великому колу – через бак теплоаккумулятора. Мережевий насос здійснює циркуляцію за запитом накладного датчика на лінії подачі від котла до теплоаккумулятора.

Бак акумулятора тепла необхідно розташовувати так, щоб патрубок зворотного трубопроводу бака був трохи вище аналогічного патрубка котла. Таке розташування забезпечить природну циркуляцію теплоносія в контурі котла при зупинці циркуляційного насоса.

Лінія трубопроводу з байпасом (клапаном) повинна знаходиться під лінією з насосом і триходовим клапаном.

Переваги:

  • Високий ККД;
  • Тривалий термін роботи на одному завантаженні;
  • Безпека роботи при відключенні електрики;
  • Простота роботи і мінімальне енергоспоживання.

Недоліки:

  • Габаритні розміри;
  • Пріоритетність;
  • Енергозалежність.