Схема обв’язки котла № 4

Підключення твердопаливного котла DTM з іншими джерелами тепла. Автоматизація та погодозалежність.

Loading...

В даній схемі ми розглянемо можливості автоматизації і погодо залежної роботи вище представленої схеми з іншими джерелами тепла. При використанні схеми обв’язки з теплоаккумулятором з’являється можливість використовувати більш просунуту автоматику з погодо залежністю, що дозволяє більш тонко контролювати процес відбору тепла і дає економію. Так само можливе комбінування в одній системі кількох джерел тепла. При цьому необхідно враховувати логіку роботи окремих вузлів і гідравлічну частину.

У представленій схемі є чотири контури, по яких циркулює теплоносій.

Контур гарячого водопостачання (ГВП) складається з бойлера непрямого нагріву, що завантажує насос і датчика бойлера. Завантажувальний насос встановлений на лінії подачі системи опалення і відкритий на циркуляцію через неї. При запиті датчика бойлера насос починає циркуляцію теплоносія через змійовик бойлера, що забезпечує нагрів води на потреби «ГВП». Після нагрівання бойлера непрямого нагріву до необхідної температури насос відключається.

Первинний (котельний) контур системи опалення включає в себе твердопаливний котел, бак – акумулятор тепла і насосно-змішувальний блок.

Режим циркуляції теплоносія в первинному контурі регулюється насосно-змішувальним вузлом і температурою теплоносія в зворотному трубопроводі, по якому теплоносій надходить в котел з бака акумулятора тепла.

Режим циркуляції теплоносія у вторинному контурі опалення регулюється триходовим змішувальним клапаном і задається погодним регулятором. Змішувальний клапан змішує воду, що забирається з бака акумулятора тепла, з охолодженою водою з системи радіаторів. Тим самим регулюючи температуру гарячої води, яка подається в радіатори.

Так само в цій схемі встановлене додаткове джерело тепла (газ / електрика) яке працює як варіант для підстраховки. При падінні температури в котлі і теплоаккумуляторі, автоматика котлів включає котли і переводить їх роботу на себе.

Гребінка системи опалення виконана з поверховою схемою розводки і має можливість відсікання окремо кожного поверху.

Режим захисту від низькотемпературної корозії при розпалюванні котла. При розпалюванні котла, за сигналом датчика температури (автоматики DTM), запускається циркуляційний насос блоку змішувача. Клапани блоку направляють циркуляцію теплоносія через блок по малому колу, крім бака теплоаккумулятора. Відбувається швидке нагрівання теплоносія, поверхонь котла і димоходу до робочої температури. Це прискорення сприяє зниженню кількості конденсату, відкладень сажі, смол, що виділяються з палива, зменшує корозію і підвищує ККД котла.

Режим нагріву теплоаккумулятора. Після закінчення розпалювання котла, коли температура циркулюючої по малому колу води підвищиться, клапани блоку змішувача починають включати циркуляцію води через бак теплоаккумулятора.

Підмішування води в зворотному трубопроводі від бака теплоаккумулятора виконується поступово, так, щоб температура води, що подається в котел не знижувалася менше заданої величини (55оС).

Після прогріву води на виході з бака акумулятора тепла до заданої температури, підмішування води припиняється і теплоносій повністю циркулює по великому колу – через бак теплоаккумулятора. Мережевий насос здійснює циркуляцію за запитом накладного датчика на лінії подачі від котла до теплоаккумулятора.

Бак акумулятора тепла необхідно розташовувати так, щоб патрубок зворотного трубопроводу бака був трохи вище аналогічного патрубка котла. Таке розташування забезпечить природну циркуляцію теплоносія в контурі котла при зупинці циркуляційного насоса.

Лінія трубопроводу з байпасом (клапаном) повинна знаходиться під лінією з насосом і триходовим клапаном.

Переваги:

  • Високий ККД;
  • Тривалий термін роботи на одному завантаженні;
  • ББезпека роботи при відключенні електрики.

Недоліки:

  • Габаритні розміри;
  • ССкладність автоматики;
  • Енергозалежність.