Схема обв’язки котла № 1

Підключення котла DTM в закриту систему.

Loading...

Почнемо розгляд з самого простого на сьогодні варіанту. Це схема підключення в закриту систему. Вона містить всі елементи, що забезпечують безпечну роботу котла. Циркуляція теплоносія забезпечується за рахунок циркуляційного насоса (система енергозалежна), встановленого на зворотній лінії трубопроводу. Насос необхідно підбирати виходячи з параметрів підібраного обладнання системи опалення (гідравлічного розрахунку).

Захист котла здійснює скидний клапан на 2 бари, встановлений на групі безпеки у верхній точці котла, разом з відводом повітря для розповітрювання котла і термоманометром – для контролю. Для компенсації теплових розширень теплоносія встановлюється мембранний розширювальний бак, який підбирається виходячи з обсягу і тиску в системі опалення. Обов’язковим елементом обв’язки котла є вузол підживлення та зливу системи.

У представленій схемі є один контур, по якому циркулює теплоносій.                                                      

На зображенні представлена детальна обв’язка твердопаливного котла.

Переваги:

  •   Простота підключення системи, при правильному підборі обладнання.

Недоліки:

  • Слабка керованість цією системою. Як наслідок необхідність частої загрузки палива. Це призводить до великих витрат палива або ж навпаки до надлишку тепла і як наслідок зниження ККД.
  • Не передбачено режим захисту котла від низькотемпературної корозії при його розпалюванні.
  • Енергозалежність.